26 Жов, 2021
В Україні вводяться нові зміни до правил дорожнього руху

Одним з найістотніших змін для водіїв стане обмеження швидкості за межами населених пунктів. Воно буде регулюватися шириною розмітки. Буде заборонено рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено розміткою 1.2 (раніше було 1.1 або 1.2), розмітки розрізняються між собою по ширині - до 15 см і 20 см відповідно.

Багато нововведень стосуватимуться велосипедистів. З 1 листопада вводиться нове визначення велосипедної доріжки і вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду (місце перетину перехрестя доріг). Також будуть діяти детальні правила щодо того, як повинні переміщатися велосипедисти, будуть вказані їх права і обов'язки.

Нові правила також поширяться і на дорожні знаки, правила зупинки і стоянки. Для українців будуть діяти нові діагональні пішохідні переходи і загальні дороги для автомобілів і велосипедистів.

Згідно з новими правилами, зміниться поняття державних доріг. Замість трьох загальноприйнятих типів: міжнародні, національні та регіональні, буде діяти і четвертий - територіальний.

Ознайомитись з Правилами можна за посиланням Про внесення змін до Правил дорожнього руху | Кабінет Міністрів України (kmu.gov.ua)