Вер 27, 2021
Зміни у водійських правах

22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1007, якою ввів ряд змін у порядок видачі посвідчень водія.

Зокрема, у посвідченні водія інформація про обмеження в управлінні транспортним засобом буде відображатися у вигляді кодів, як у країнах ЄС, а не піктограм, як раніше.

У вигляді кодів будуть відображатися: медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати тощо), пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення тощо), керування транспортним засобом тільки в денні години, тільки без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.

Також в посвідченнях водія з'явиться відмітка про здачу практичного іспиту на автомобілі з автоматичною коробкою передач у вигляді коду "78" в графі 12 свідоцтва. За наявності такої позначки водії зможуть керувати авто тільки з автоматичною коробкою передач, а за відсутності відмітки – з будь-якою.

Зміни не торкнуться тих водіїв, яким водійські посвідчення були видані раніше.

Збільшено до двох років термін дії результату успішної здачі теоретичного іспиту збільшили від трьох місяців (але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення курсів із підготовки водіїв).

Водіям більше не потрібно надавати документи, що підтверджують навички управління під час відкриття нижчої категорії або категорії із причепом (ВЕ, В1Е, РЄ, С1Е, DE, D1E).

Оптимізовано і процес прийняття іспитів: у разі одночасного відкриття двох категорій іспити складаються за вищою з них (крім категорій B1, B, BE). Зокрема, під час відкриття категорій С і С1 теоретичний і практичний іспити складаються тільки з категорії С.

Під час повернення посвідчення водія після позбавлення права керування, за наявності в ньому кількох відкритих категорій, теоретичний і практичний іспити також складаються з вищої категорії.

Всі нововведення почнуть діяти після оприлюднення постанови (крім змін, що стосуються вказівки позначки про автоматичну коробку передач у посвідченні водія, яка буде реалізована протягом трьох місяців).