Вер 08, 2021
Легалізації криптовалют в Україні бути

Україна увійшла до числа країн, які легалізували криптоактиви (Німеччина, Люксембург, Сінгапур).

Верховна Рада на засіданні 8 вересня прийняла в другому читанні закон про віртуальні активи (№3637). Документ регулює все, що пов'язано з електронними грошима: створення, звернення, покупку і продаж. Законом «віртуальні активи» визначено як нематеріальне благо, яке є об'єктом цивільних прав, має вартість і виражено сукупністю даних в електронній формі.

Центральним органом виконавчої влади, який формує і реалізує державну політику в сфері обігу віртуальних активів, є Міністерство цифрової трансформації. Відомство контролюватиме виконання законодавства учасниками ринку і запобігати відмиванню доходів за допомогою цифрових грошей. Результатами прийняття закону стане легалізація ринку віртуальних активів; іноземні та українські криптобіржі працюватимуть офіційно; банки будуть відкривати рахунки для криптокомпаній; українці зможуть задекларувати свої доходи в віртуальних активах; держава гарантує судовий захист прав на віртуальні активи.

«Легалізації криптовалют в Україні бути», - прокоментував раніше міністр цифровий трансформації Михайло Федоров. Пізніше він додав, що Україна створює «топову юрисдикцію, де у криптокомпаній будуть прозорі умови взаємовідносин з державою, зручна робота з регулятором і вигідне оподаткування». Оскільки оборот віртуальних активів вийде з «тіні», криптобіржи будуть реєструватися в Україні, а не за кордоном, і платити податки до держбюджету. За словами Федорова, загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила $ 2 трлн., а Україна - одна з лідерів з використання «крипти» в світі, оскільки щоденний оборот в країні досягає 1 млрд грн.