ПЕРЕДЗВОНИ: В РОБОЧІ ДНІ 8:00*20:00 (ВАРТІСТЬ З'ЄДНАННЯ ЗГІДНО З ТАРИФОМ ОПЕРАТОРА) +380 (44) 36 36 222
Подружжя теж має право на аліменти

04 вересня 2019 р.

Коли українці говорять про аліменти, то переважно мають на увазі гроші на утримання дітей. Однак є ще інший вид аліментів — утримання одного з подружжя в грошовій або натуральній формі. Хто ж саме і за яких умов отримує це право, а за яких втрачає? Це записано в ст.ст.75–91 Сімейного кодексу України. 1. Хто з подружжя має право на аліменти? Законодавство передбачає кілька категорій таких осіб. Зокрема, ті, хто: - є пенсіонером за віком або має інвалідність незалежно від її групи; - отримує доходи, менші за прожитковий мінімум; - є вагітною дружиною; - чоловік або дружина, з ким проживає дитина віком до трьох років. Якщо дитина має вади фізичного чи психічного розвитку, то право на утримання продовжується до досягнення нею шести років; - чоловіка або дружина, з ким проживає дитина з інвалідністю, яка потребує постійного стороннього догляду. 2. Хто не має права на аліменти? Той, хто негідно поводився в шлюбі. Наприклад, дебоширив, пиячив, ображав другого з подружжя або дітей тощо. Також на аліменти не може претендувати той, хто отримав інвалідність внаслідок вчинення ним умисного злочину, якщо це встановлено судом. 3. А якщо подружжя розлучилося? Розлучення не позбавляє права на утримання, яке виникло під час шлюбу. Більше того, таке право виникає навіть тоді, коли один з подружжя став пенсіонером або отримав інвалідність протягом року після розлучення. Однак якщо причиною інвалідності були протиправні дії другого з подружжя, то право на аліменти виникає і після закінчення року. Особа, яка стане пенсіонером не пізніше п’яти років після розлучення, має право на аліменти, якщо шлюб тривав не менше десяти років. 4. Розмір аліментів. Він може визначатися нотаріально посвідченим договором подружжя або судом за позовом одного з них. При цьому суд визначає розмір аліментів або у частці доходу другого з подружжя, або в твердій грошовій сумі. 5. Коли ж припиняється право на аліменти? Платник аліментів має право перестати сплачувати їх, якщо: - інвалідність одного з подружжя було знято; - одержувач аліментів знову одружився; - якщо дохід одержувача аліментів став більшим за прожитковий мінімум; - якщо платник аліментів став неспроможним сплачувати їх. Наприклад, втратив роботу чи сам потребує утримання; - вагітність припинено або дитина народилася мертвою; - дитина, яка жила з одержувачем аліментів, передана на виховання іншій особі або померла. Крім того, подружжя може домовитися про те, що один з них відмовляється від аліментів, а другий передає йому за це у власність будинок або квартиру чи здійснює одноразову грошову виплату. Такий договір треба посвідчити у нотаріуса. А на майно, передане замість аліментів, не може бути накладено стягнення.

test test2