ПЕРЕДЗВОНИ: В РОБОЧІ ДНІ 8:00*20:00 (ВАРТІСТЬ З'ЄДНАННЯ ЗГІДНО З ТАРИФОМ ОПЕРАТОРА) +380 (44) 36 36 222
Спитайте податкову про ЄСВ

31 травня 2019 р.

Всім відомо, що за Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон про ЄСВ) ФОП, незалежні артисти, художники, лікарі, адвокати чи нотаріуси (платники податків) повинні сплачувати незалежно від того, чи отримують вони доходи. Часто це призводить до виникнення заборгованості зі сплати ЄСВ або до його сплати за рахунок позичених коштів. Виходить, держава змушує суб’єктів господарської діяльності укладати цивільно-правові угоди. А це неприпустимо, оскільки порушує свободу договору, передбачену п.3 ст.3 Цивільного кодексу України. Як же протидіяти такому наступу на права та свободи підприємливих українців, не припиняючи при цьому діяльність? Можна скористатися правом на отримання індивідуальної податкової консультації (ІПК), тобто роз’яснення податкового органу щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого входить до його компетенції. Саме таким є Закон про ЄСВ. Згідно зі ст.52 Податкового кодексу України така консультація надається безоплатно як в усній, так і в письмовій формі. Причому письмові консультації надаються ДФС України та її органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях і міжрегіональними територіальними органами та вносяться до єдиної бази ІПК. Там кожній консультації присвоюється реєстраційний номер. Для цього кожний платник податків має право подати до одного з перелічених органів звернення, яке повинно містити: - прізвище, ім’я, по батькові платника податків; - його податкова адреса, номер засобів зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні; - реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорту, якщо фізична особа відмовилася від такого реєстраційного номера; - зазначення, в чому саме полягає практична необхідність отримання податкової консультації; - підпис платника податків і дату звернення. Саме в такому зверненні можна попросити роз’яснити практичне застосування норми ч.12 ст.9 Закону про ЄСВ, згідно з якою єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника податків. А саме поставити питання: з яких джерел брати кошти для сплати єдиного внеску, якщо діяльність платника податків є єдиним джерелом доходів, а останніх зараз немає. Надану ІПК з цього питання можна оскаржити до адміністративного суду на підставі ст.53 Податкового кодексу України як правовий акт індивідуальної дії. Якщо суд відмовить у задоволенні такого позову, і це рішення не буде скасовано, то можна буде звернутися до Європейського суду з прав людини та/або до Конституційного Суду України із конституційною скаргою. Перед Конституційним Судом поставити питання щодо відповідності Конституції Україну згаданої норми ч.12 ст.9 Закону про ЄСВ.

test test2