ПЕРЕДЗВОНИ: В РОБОЧІ ДНІ 8:00*20:00 (ВАРТІСТЬ З'ЄДНАННЯ ЗГІДНО З ТАРИФОМ ОПЕРАТОРА) +380 (44) 22 22 000
Як отримати аліменти на дитину в більшому розмірі?

19 квітня 2019 р.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Так, Сімейний кодекс гарантує, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. При цьому, у разі наявності суттєвих обставин, розмір аліментів на одну/двох дітей може бути збільшений судом (тобто не ¼ і 1/3, а 1/3 і ½ відповідно). Зокрема, такими обставинами можуть бути, але не виключно: необхідність додаткового стаціонарного або амбулаторного лікування, санаторного (профілактичного) лікування, додаткові витрати на дитину (спортивні секції, курси іноземних мов, курси образотворчого мистецтва, музики тощо), витрати на оплату праці няні. В такому випадку особа повинна звертатися не із заявою про видачу судового наказу, а із позовною заявою в порядку загального провадження, долучивши до позову всі докази наявності додаткових витрат на дитину.